ІНФОРМАЦІЯ

про результати діяльності громадської організації

 

«Всеукраїнський союз Захисників Кордону Батьківської Землі»

 

у 2014 – 2017 роках

 

Дата створення – березень 2014 року.

 

Мета створення – сприяння розвитку, утвердженню, популяризації прикордонної служби та ветеранського руху прикордонників в Україні і за її межами, як патріотично-свідомої й традиційно-організованої, постійно зростаючої громадської сили, здатної консолідувати суспільство та сприяти створенню умов для вільного і заможного життя кожного громадянина своєї країни; здійснення громадського контролю за діяльністю органів та підрозділів охорони державного кордону, за дотриманням чинного законодавства України при виконанні посадовими особами цих органів та підрозділів покладених на них обов'язків та здійсненні своїх повноважень.

 

Організація створена ветеранами, пенсіонерами та діючими посадовцями Держприкордонслужби України, Прикордонних військ, інших правоохоронних і контролюючих органів, громадських формувань з охорони державного кордону.

 

Основні стратегічні напрямки діяльності ГО "ВС ЗКБЗ":

 

  •      організація надання юридичної, медичної, фінансової та інших видів допомоги: діючим та ветеранам прикордонникам, прикордонникам, які звільнились в запас і не мають статусу «ветеран», прикордонникам, пораненим під час виконання службового обов'язку, членам сімей загиблих прикордонників;
  •      враховуючи досвід служби з охорони державного кордону членів ГО - надання незалежної і неупередженої оцінки дій фахівців органів охорони державного кордону при виконанні покладених завдань, у т.ч. з пропуску через державний кордон і лінію розмежування з тимчасово окупованими територіями України, а також, рівня взаємодії з іншими контрольними органами, які виконують завдання в пунктах пропуску через державний кордон та контрольних пунктах в'їзду-виїзду;
  •      викриття фактів корупційної та іншої протиправної діяльності в органах та підрозділах охорони державного кордону та надання інформації компетентним органам для реагування;
  •      участь у проектах міжнародних організацій – УВКБ ООН, МОМ, ОБСЄ, представництва Єврокомісії в Україні, посольств іноземних держав в Україні тощо;
  •      розширення зв'язків із ветеранськими організаціями інших держав.
  •      залучення можливостей українських діаспор в інших країнах шляхом інформування про стан справ в Україні і ДПСУ, проблемні питання та можливості допомоги, створення спільних проектів.
  •      патріотичне виховання українського загалу та прикордонників,  сприяння іміджу, популяризації прикордонної служби в Україні і за її межами.
  • За час існування організації 2014-2017 рр. члени організації  обстоюють активну патріотично-громадянську позицію та провадять активну роботу з надання різноманітної волонтерської допомоги прикордонникам.

 

Від початку російської агресії, виконуючи свій громадянський обов'язок, ряд наших побратимів зголосились добровольцями служити в бойові підрозділи та працювати до військово-цивільних адміністрацій в зоні АТО.

 

Постійно надається фінансова, матеріальна та юридична допомога охоронцям кордону, учасникам АТО та членам їх родин, тільки Центральному клінічному госпіталю ДПСУ надано медикаментів та медичного обладнання на загальну суму більше 1 млн. грн..

 

Було проведено капітальний ремонт та модернізацію БМП-1(санітарний). Також до прикордонних підрозділів в зоні АТО передано значну кількість військового одягу, теплої білизни.

 

До волонтерської допомоги воїнам залучались колективи української молоді та студентів. Було організовано та забезпечено плетіння значної кількості маскувальних сіток які передавались в бойові прикордонні півдрозділи.

 

Представники ГО активно працюють в Громадській Раді при Адміністрації Держприкордонслужби України.

 

Брали участь в громадських слуханнях з обговорення нових нормативно-правових актів, що регламентують порядок перетинання державного кордону та лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями особами, транспортними засобами, вантажами та іншим майном.

 

Проведено значну роботу щодо інформування Адміністрації ДПСУ, органів законодавчої та виконавчої влади України про реальний розвиток подій на державному кордоні, в зоні АТО та на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою Республікою Крим (підготовлено більше 110 листів, інформаційних довідок та звернень).

 

Проведена робота щодо звільнення з полону двох військовослужбовців ДПСУ.

 

Вживаються заходи з питань психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції. Союз бере активну участь у реалізації волонтерського проекту зі створення Багатопрофільного реабілітаційного центру для прикордонників-учасників АТО та членів їх сімей в Південному регіональному управлінні, в с. Кислиця Ізмаїльського району, Одеської області.

 

Ведеться постійна робота з увічнення пам'яті загиблих героїв-прикордонників та надання всебічної допомоги їх родинам. Членами організації виготовлено, встановлено та проведено відкриття пам'ятного знаку загиблим на Сході України прикордонникам на Алеї Прикордонників у парку Перемоги (м. Київ, вулиця Генерала Жмаченка). Продовжуються необхідні дії та планується навесні цього року встановлення, також на цій алеї, поіменних пам'ятних знаків на честь загиблих героїв.

 

Активно провадиться сприяння душпастирській діяльності Української Православної Церкви в військових колективах прикордонників. За всебічного сприяння та фінансової допомоги Союзу було збудовано та обладнано капличку в   Центральному клінічному госпіталю ДПСУ.

 

Вживаються заходи з відродження правдивої української історії, вивчення та популяризації історії прикордонного відомства України з періоду національно-визвольних змагань за незалежність України, в тому числі Армії УНР, ЗУНР, Закарпатської України, забезпечення повернення пам'яті та  відзначення заслуг командувачів прикордонними відомствами (ОКПО УНР, ПВУ, ДПСУ).

 

Прикладаються зусилля з проведення декомунізації військових частин й штабів всіх прикордонних органів та підрозділів з позиції впровадження українських воєнних традицій, поновлення втрачених під час російської окупації та війни прикордонних святинь. Ведеться робота з повернення на материкову Україну з окупованого Криму експонатів музею  українського патріота, творця та першого командувача Прикордонних військ України, генерала армії України Губенка Валерія Олександровича.

 

Організовано роботу з протидії ворожому ідеологічно-гібридному впливу на персонал прикордонного відомства, забезпечення виконання вимог Закону України про декомунізацію і перенесення святкування Дня прикордонника з "ленінської" дати 28 травня.

 

Ведеться розробка проектів та замовлення нових видів соціальної реклами,  заохочень та нагород від імені ГО «ВСЗКБЗ».

 

Здійснено виготовлення макету та випуск нагрудного знаку "Захиснику Кордонів Батьківської Землі". Цим знаком було нагороджено 276 військовослужбовців, службовців Державної прикордонної служби України та інших представників ЗСУ,  ІВФ та ПрО України, які проявили мужність і героїзм, як при охороні державного кордону, так і під час виконання службово-бойових завдань в ході проведення антитерористичної операції, а також, вміло здійснювали керівництво частинами та підрозділами.

 

Завершується підготовка до випуску фотоальбому присвяченого 25-й річниці створення прикордонного відомства України.

 

Члени ГО "ВСЗКБЗ" ведуть широку роботу з патріотичного виховання українського загалу та прикордонників,  сприяння іміджу, популяризації прикордонної служби в Україні і за її межами.

 

Голова правління 

Харченко Ю.В.