21 січня відбулась Колегія в Адміністрації держвної прикордонної служби України, на яку, вже традиційно, були запрошені  члени нашої організації. Подробиці Колегії - http://dpsu.gov.ua/ru/about/news/news_5803.htm. На нараді виступив Голова правління "Захисників Кордону Батьківської Землі"  - Лебідь О.В.

Шановний Вікторе Олександровичу! Шановні присутні!

Від колективу ГО «ВСЗКБЗ» вітаю Вас з новим 2015 роком та Різдвом Христовим, бажаю найголовнішого – миру та спокою на державному кордоні України (ДКУ).
Дякуємо за запрошення на Колегію та користуючись нагодою дозвольте, Вікторе Олександровичу, проінформувати прикордонне відомство щодо підсумків діяльності нашої організації в 2014 році.

До відома присутніх ГО «ВСЗКБЗ»  була створена 2014 році на підґрунті ВГО «СЗКБЗ»  у м. Києві, яку очолює п-к запасу Тунік В.Ю.
Метою створення стала ситуація на державному кордоні України в Автономній республіці Крим (АРК), а в подальшому на східному кордоні. Організація була створена колишніми військовослужбовцями ДПСУ, прикордонних військ України та колишнього СРСР, яким не байдужа доля нашою країни і не байдужа честь зеленого кашкета і державного кордону України, яка на все життя викарбувалася в наших серцях.

На початку березня 2014 року ми згуртувалися з метою надання допомоги і підтримки держприкордонслужбі. Нажаль, почуті не були. В зв’язку з чим 12.03.14 письмово звернулися до РНБО, КНУ, ДПСУ, у комітет ВР, і до окремих депутатів з пропозиціями вжиття конкретних заходів. Після цього, 15.03.14 відбулася зустріч з керівництвом ДПСУ з нульовою результативністю.
Розуміючи ситуацію, яка склалася на державному кордоні і оцінюючи дії керівництва прикордонної служби, ми продовжили роботу з комітетами ВР та Депутатським корпусом щодо захисту військовослужбовців та членів їх сімей в АРК, також інформували їх про події на ДКУ і вжитті заходи.
Хронологія наших подальших дій:
√    Закріпили ці стосунки.
    Налагодили взаємодію  з ЗБУ, МВС, Генеральною прокуратурою, офісом уповноваженого з прав людини, люстраційним комітетом, іншими громадськими організаціями і формуванням, Гельсінською спілкою, міжнародними організаціями, в тому числі із «Асоціацією ветеранів прикордонною розвідки», але, нажаль, з ветеранською організацією ДПС не налагодились.
    Вживали заходи щодо надання різного роду допомоги підрозділам Державної прикордонної служби,  окремим прикордонникам в зоні АТО та членам їх сімей.
    З залученням сторонніх суб’єктів допомоги, в тому числі і закордоних, придбали санітарно-евакуаційну машину на базі БМП-1, вартістю 1.2 млн. грн; громадською організацією м. Києва на чолі з Туніком В.Ю. була передана підрозділам збройних сил, бо керівництву ДПСУ це не потрібну було.
    Брали участь в заходах по звільненню наших військовослужбовців; до речі ДПСУ в останньому випадку з Тимошенко не виявили наполегливості.
     Вживали заходів щодо виявлення фактів протиправної діяльності військовослужбовців, участі у корупційних діях та надавали ці матеріали до правоохоронних структур для прийняття мір.

В ході нашої роботи, на фоні героїчних вчинків наших військовослужбовців – солдатів і офіцерів, які несуть службу на східному кордоні, про яких на минулій Колегії яскраво сказав генерал-полковник Олексієнко, особливо в частині їх захисту та збереженню життя та здоров’я, – ми побачили у 2014 році жахіття:
    Приховування від керівництва держави і суспільства реального стану справ на ДКУ, факти зради України, дезорганізацію, розгубленість та навіть паніку серед прикордонників (АЗЧРУ)
    Неадекватні дії керівництва АДПСУ із завчасної підготовки ООДКУ в Донецькій, Луганській та Харківській областях, в умовах ескалації, відносин з Росією, до організації оборони ДКУ.
    Не зрозуміло спільноті на які цілі було спрямовано і куди поділися мільйони євро, які виділялись Євросоюзом на облаштування ДКУ.
    Участь прикордонників у протиправній діяльності.
     Викриті вкрай обурливі  факти корупції, які панували серед Генералітету і офіцерського корпусу Держприкордонслужби – Лантвойт, Ліщінський, Коваль, Риньков, Мельніков та інші. Згадайте 20 мільйонів на ремонт БТР і все це на солдатській крові. Ці негідники зганьбили відомство на всю країну і всі вони були заступниками голови служби, а Павло Анатолійович якщо і не з ними то, як кажуть, з його мовчазної згоди.
І все це під керівництвом Генерала армії! І не зрозуміло чому Литвин і Шишолін рахуються радниками нового голови? Чому вони навчать! Як корупцією займатися? Як солдат губити?
Прикладів можу наводити безліч.
Зрозумійте, що ми ветерани володіємо інформацією щодо стану речей у військах і надалі будемо володіти.
І мовчати не будемо!!
Так скажіть, товариші генерали і офіцери, як до вас ставитись суспільству, коли весь рік тільки і чути було по всіх засобах масової інформації один негатив, за виключенням героїчної служби Момота І.Ф. і його підлеглих, оборони Луганського загону, обстріл катерів морської охорони.

Головою служби і членами колегії завдання визначенні і не нам вказувати. Але мушу сказати – вкрай необхідно на даний час всім, а особливо департаменту по роботі з особовим складом, журналістському корпусу з популяризації прикордонної служби, висвітлювати героїчні вчинки В-С, ОСД, органів охорони ДКУ у всіх засобах масової інформації, вигризати місце в газетах і писати-писати. А не зосереджуватись на відомчій газеті і журналі. Хто їх окрім вас читає?
  Необхідно залучати громадськість в прикордонних районах, ініціювати ГФ по охороні громадського порядку і ДКУ.  Займатися  молоддю, дітьми ( ЮДП), які в подальшому можуть поповнити ряди прикордонних лав і стати справжніми патріотами.

Хотів би від іменні громадськості спитати у Голови:
    де  дії УВВБ? Коли ця структура буде працювати щодо боротьби з протиправною діяльністю? Коли вони будуть займатися захистом військовослужбовців, а не їх переслідуванням?
    Коли окремі працівники, в тому числі і керівної ланки, перестануть очолювати протиправну діяльність?
І ще багато чого хочеться сказати і спитати від членів організації і суспільства.
Скажу наступне:
Члени ВГО підставили і будуть підставляти плече побратимам прикордонникам, керівництву ДПСУ. Ми бачимо позитивні зміни в штатній структурі, кадровій роботі, організації ОСД. Нажаль, ми не залучалися до цієї роботи і лишаємо за собою право по цих заходах в подальшому офіційно висловлювати свою точку зору, оскільки державою нам надано таке право і це записано в нашому Статуті – здійснювати громадський контроль за діяльністю органів і підрозділів ДПСУ.

Хочу озвучити, що ГО «ВСЗКБЗ» підтримує заходи керівництва ДПСУ, регіональних управлінь ООДКУ у покрашенні ОСД, боротьбі з корупцією, запобіганню втягування військовослужбовців  у протиправну діяльність, у популяризації прикордонної служби.
Ми надавали, Вікторе Олександровичу, інформацію з цих питань і надалі надаватимемо. Але і Ви, в свою чергу, будь ласка інформуйте громадськість про вжиті заходи.
Якщо нами будуть виявлені факти протиправної діяльності, то незалежно від посади і звання, будемо подавати заяви до правоохоронних органів. Тим особам ми не побратими.
Ми з Вами з під одного зеленого кашкета.