ПРОТОКОЛ
організаційної зустрічі членів, керівників відокремлених підрозділів та правління ГО «ВСЗКБЗ»

 

м. Київ                                                                                                                                                                                 22 січня 2015 р.

Були присутні:

Правління ГО «ВСЗКБЗ»:

Лебідь О.В. – голова правління,
Тунік В.Ю. – заступник голови правління,
Харченко Ю.В. – член правління,
Кривенко І.М. – член правління,
Дубовик А.В. – член правління,
Клюга Я.М. – секретар правління.

Керівники відокремлених підрозділів ГО «ВСЗКБЗ»:

Щипчинський В.Л. – Діпропетровська обл.,
Данілов П.Е. – Закарпатська обл.,
Подоплєлова О.Г. – Запорізька обл.,
Жупанов АМ. – Івано-Франківська обл.,
Чорний В.І. – Київська обл.,
Засядьвовк О.Ю. – Одеська обл.,
Прищепа О.А. – Черкаська обл.,
Стукало С.Г. – Чернівецька обл.,
Рудницький В.О. – Чернігівська обл.

Від Уповноваженої Верховною Радою з прав людини:

Федосєєв А.Д. – завідувач відділу Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму.

Від громадськості:

Лукінець В.О.
Однодворець О.К.
Попик М.М.
Корнєєв О.Ф.
Ігнатьєв С.О.
Широбоков С.В.
Говоруха В.В.
Шугалій А.М.

Порядок денний:

1.   Оголошення і погодження плану роботи.
2.   Виступи членів правління.
3.   Виступи керівників відокремлених підрозділів щодо ситуації в регіонах – визначення проблем, їх обговорення та шляхи подолання.
4.   Обговорення і визначення подальших пріоритетних напрямків діяльності ГО «ВСЗКБЗ».

Слухали:

Лебідя О.В. – про засади створення організації, хронологію дій, про ситуацію в Держприкордонслужбі та основні моменти Колегії АДПСУ, що відбулась напередодні.

Кривенка І.М. – про кримські події, які стали каталізатором для об’єднання однодумців в ГО «ВСЗКБЗ», про програмні цілі організації та статус прикордонника.

Туніка В.Ю. – який визначив функції членів організації та відокремлених підрозділів, зупинився на правах наших представників, про що записано в нашому Статуті – від контролю за діяльністю органів і підрозділів охорони державного кордону України до внесення пропозицій у законотворчу діяльність, від звернень до місцевих органів влади до участі у міжнародних проектах.

Харченка Ю.В. – про взяті організацією на себе зобов’язання щодо встановлення пам’ятнику загиблим прикордонникам, а також про етапи боротьби за очищення влади в прикордонному відомстві починаючи з 2000-х.

Керівники відокремлених підрозділів висвітили проблеми регіонів. Зокрема:

Засядьвовк О.Ю. – про ситуацію в південному регіоні та протиправні дії вищих органів по відношенню до сімей військовослужбовців.

Подоплєлова О.Г. – про ситуацію у Бердянському прикордонзагоні.

Рудницький В.О. – про налагодження комунікації між регіональними представниками нашої організації для більш результативної роботи щодо протиправних дій посадовців на місцях.

Федосєєв А.Д., представник офісу Уповноваженої, зупинився на захисті прав затриманих прикордонників, а також сімей військовослужбовців, розповів про напрямок роботи секретаріату саме з цих питань.

Питання міжнародної технічної допомоги у вигляді грантів розкрив Чорний В.І., керівник відокремленого підрозділу у Київській області, розповів про задум та процедуру отримання гранта, на який претендує наша організація.

Підсумки зустрічі. Рішення.

1.   Інформаційний обмін думок, потреб і проблем – налагодження комунікацій між регіонами.
2.   Якщо питання не вирішується на рівні регіону, інформація з регіонів до «центру», а далі – до всіх органів і відомств.
3.   Довести інформацію про ГО «ВСЗКБЗ» та про керівників відокремлених підрозділів до голів обласних державних адміністрацій.
4.   Продовжуємо волонтерську діяльність – виявлення потреб прикордонзагонів, частин та пошук шляхів задоволення цих потреб.
5.   Активна діяльність наших представників у діяльності громадських рад та об’єднань з метою реалізації статутних завдань.