28 жовтня відбулася робоча зустріч Правління ГО ВС ЗКБЗ і представників Уповноваженого ВР України з прав людини в офісі Уповноваженого.

З боку УПЛ були присутні: Чаплига М.В. – представник УПЛ з питань зв’язків із громадськістю та інформаційних технологій, Федосєєв А.Д. – завідувач Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму; з боку нашої організації були присутні члени Правління: Лебідь О.В., Тунік В.Ю., Клюга Я.М.

лого УПЛ
У ході зустрічі обговорили проблему захисту прав військовослужбовців та їх сімей. Михайло Чаплига звернув увагу на відсутність експертів по даному питанню, а також окреслив декілька напрямків співпраці офісу УПЛ та ГО «ВС ЗКБЗ». Зокрема:


     » входження представника ГО «ВС ЗКБЗ» до ресурсного центру (структурна ланка Уповноваженого) для більш скоординованих і ефективних дій у ході реалізації поставлених завдань організації і органу УПЛ;
     » співпраця с посольствами країн, де розроблена і успішно працює система захисту прав військовослужбовців та їх сімей – Швейцарія, Данія, Фінляндія; до речі, саме у Данії існує інститут військового омбудсману.

 

Також домовились про співпрацю нашої організації та офісу Уповноваженого щодо питань реалізації національного превентивного механізму, а саме входження представника ГО «ВС ЗКБЗ» до комісії Уповноваженого після проходження фахових тренінгів.
Взагалі, розмова вийшла досить щира, відкрита і корисна. Сподіваємось на позитивні результати в нашій роботі.