20 листопада 2018 року правлінням та членами Громадської організації «Всеукраїнський союз Захисників Кордону Батьківської Землі» за участю Державної прикордонної служби України, Ветеранської організації прикордонників України та інших заінтересованих структур вшановано пам’ять першого Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України – командувача Прикордонними військами України генерала армії України Губенка Валерія Олександровича.

Слід зазначити, що генерал армії України Губенко В.О. одним з перших перейшов на службу в армію України після розпаду СРСР і прийняв українську присягу. У листопаді 1991 року призначений Головою Державного комітету у справах охорони державного кордону України – командувачем Прикордонними військами України. Організував масове прийняття військової присяги Україні особовим складом прикордонних військ, домігся негайного звільнення офіцерів, які відмовилися присягати Україні. За його наказом взято під контроль російську ділянку державного кордону та створено Північно-Східний напрям Прикордонних військ України у складі Сумського, Харківського, Луганського та Донецького прикордонних загонів.

Професійна діяльність Губенко на чолі Прикордонних військ оцінюється на Україні дуже високо – кожний солдат, прапорщик та офіцер знав – що-би не трапилось генерал Губенко В.О. завжди стане на захист його інтересів.