Передача намету заступнику Голови Державної прикордонної служби України пану Бляшенку Олегу Вікторовичу, щоб спонукати його більше часу приділяти роботі з захисту фінансових інтересів служби, з формування та відстоювання достатнього бюджету для Прикордонної служби на 2017 рік. 

Офіцерів-прикордонників, ветеранів Державної прикордонної служби України, членів Громадської організації «Всеукраїнський союз захисників кордону батьківської землі» турбує проблема формування бюджету та гідне грошове забезпечення персоналу прикордонного відомства в 2017 році.

Так склалося, що з 1 січня 2016 року відбулося суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців всіх військових формувань, крім військовослужбовців Державної прикордонної служби України!

Це збільшення відбулося за дорученням Президента та відповідно до протокольного рішення Кабінету Міністрів України шляхом виплати премій (така собі хитрість, щоб не перераховувати пенсій військовим пенсіонерам).

Втім, для військовослужбовців - прикордонників грошове забезпечення до загального рівня було збільшено лише з травня. ЧОТИРИ МІСЯЦІ люди знаходились на межі виживання. Цікаве питання — хто винен, і чи існує можливість прикордонникам отримати доплату за чотири місяці?

Відповідь проста - винних не знайдено і ніяких перерахунків не буде!!!

В чергове проблема з грошовим забезпеченням виникла вже під осінь. Скінчились гроші в бюджеті відомства. Верховна Рада мусила переверстувати Держбюджет-2016, щоб силові структури, причетні до АТО, отримували до кінця року грошове утримання в нинішньому розмірі. Зокрема, виділили додатково 3,8 мільярда гривень Міноборони. 963,5 мільйона надали Держприкордонслужбі.

Це ніби то добре і заспокоює,  бо як тільки військові попросять так їм відразу гроші і знаходять. Але є тут підводні течії і вони не дають нам спокою... Першою проблемою є особливість формування бюджету прикордонного відомства, як структури, що спрямована через МВС, а друга проблема це повне небажання відповідальних за формування бюджетної пропозиції високих прикордонних чиновників воювати в Мінфіні і МВС за фінансові інтереси своїх підлеглих. Страх за втрату посади є значно вищим офіцерської честі і паралізує обов'язок дбати про законні інтереси підлеглих.

Міністр фінансів Олександр Данилюк переможно оголосив що держава забезпечить додаткове фінансування оборони у розмірі 5% ВВП. Таким чином у 2017 році сектор оборони отримає 64 млрд грн, МВС- 46, СБУ- 6 млрд грн.

На Державну прикордонну службу припадає – 6,99 млрд. грн.  А це лише на 27% більше від бюджету на 2016 рік. (Ви ж не забули що  чотири місяці в цьому році прикордонники не отримували підвищеної платні).

Не потрібно бути великим математиком щоб вирахувати, що середні витрати закладені в бюджеті на 2017 рік на одного військовослужбовця-прикордонника знову є значно нижчими від середніх витрат на військовослужбовців МО, МВД, чи СБУ.

Тому, можемо сміливо передбачити чергові проблеми з виплатою підвищеного  грошового забезпечення прикордонникам в новому році.

Міністерство внутрішніх справ, у чиєму підпорядкуванні знаходиться ДПСУ і яке є першим розпорядником бюджетних коштів, мало б врахувати питання вирівнювання цієї диспропорції, а не дистанціюватися від вирішення цього питання лише для прикордонників, закриваючи очі на подальші негативні наслідки для держави.

І головне — цією проблемою мали б опікуватись КЕРІВНИКИ прикордонного відомства. Йти до високих урядових кабінетів, до Міністерства фінансів, до Верховної Ради і воювати, воювати за належні кошти для своїх солдатів... День і ніч відслідковувати тенденції та ловити можливості...

Адже ви, панове генерали, гарно хвастались, як своїм особистим досягненням, високим рівнем зарплат в ДПСУ.

От і воюйте за їх збереження тоді коли ця війна є доцільною і розумною — зараз, в грудні, коли формується бюджет. 

Громадські активісти, вирішили передати цей намет заступнику Голови Державної прикордонної служби України пану Бляшенку Олегу Вікторовичу щоб допомогти йому більше часу приділяти своїм безпосереднім службовим обов'язкам - роботі з захисту фінансових інтересів відомства, з формування та відстоювання достатнього бюджету для Прикордонної служби на 2017 рік.

Виходьте нарешті зі свого кабінету та встановлюйте, шановний Олеже Вікторовичу, цей намет на площі перед Верховною Радою України і живіть та працюйте в ньому щоб не витрачати багато часу на дорогу, до поки не будуть прийняті необхідні для прикордонників фінансові рішення. 

Громадська організація «Всеукраїнський союз захисників кордону батьківської землі»