Вчора, 19 лютого, члени ГО «Всеукраїнський союз Захисників Кордонів Батьківської Землі», організували покладання живих квітів до могили та відвідали панахиду генерала армії України Губенка Валерія Олександровича, з нагоди 16-ї річниці з Дня його смерті.
Біля пантеону на Байковому кладовищі міста Києва було виставлено почесну варту від Державної прикордонної служби України та проведено громадську панахиду. В заході приймали участь офіцери-прикордонники, члени Громадської ради при ДПСУ, ветерани, члени родини та друзі Губенка Валерія Олександровича.

Губенко Валерій Олександрович був першим командувачем Прикордонних військ України, Головою Державного комітету у справах охорони державного кордону України.
Все своє життя Валерій Олександрович був патріотом та вболівав за долю України, щиро любив свій рідний край. Він одним з перших перейшов на службу незалежній Україні після розпаду СРСР і прийняв присягу на вірність українському народові. Саме генерал Губенко, який користувався визнаною повагою з боку товаришів по службі, зумів організувати та забезпечити прийняття прикордонного законодавства незалежної України. Так вже 4 листопада 1991 року було прийнято Закони України «Про державний кордон», та «Про Прикордонні війська України». Генерал Губенко організував масове прийняття військової присяги Україні особовим складом Прикордонних військ, домігся негайного звільнення офіцерів, які відмовилися присягати Україні. Професійна діяльність Губенка на чолі Прикордонних військ України оцінюється дуже високо — найвище військове звання генерал армії України йому було присвоєно йому 25 січня 1994 року.
З огляду на організаторські здібності і професіоналізм генерала Губенка В.О., Президент України Леонід Кучма прийняв рішення про його призначення на посаду генерального інспектора (першого) Генеральної військової інспекції при Президентові України. У сферу відповідальності генерала на цій посаді входив контроль за станом і розвитком вже всіх силових відомств України. З 1998 року - голова Державної служби експортного контролю при Президентові України.
Валерій Олександрович раптово помер 19 лютого 2000 року.
Пам'ять про генерала армії України Губенка Валерія Олександровича вічно житиме в серцях людей!

ВІЧНА ЙОМУ ПАМ'ЯТЬ!

IMG 0089 IMG 0091 IMG 0092
IMG 0094 IMG 0099 IMG 0102
IMG 0103 IMG 0107