За матеріалами військового прокурора Західного регіону України Олега Сенюка. // Урядовий кур'єр, №19, 1 лютого 2017 року

 

17270179 1360333904026309 5539273 n"Антикорупційна діяльність є однією з найзлободенніших тем сьогодення. Також важливою складовою антикорупційної боротьби в умовах війни є висвітлення того, як суспільство бореться з негативними явищами. Тож оскільки є й такий соціокультурний феномен, як «корупція в Україні», далі піде мова про яскраві реалізації, що лежить в основі пріоритетних напрямків нашої діяльності.

Упродовж 12 місяців 2016 року військовими прокурорами регіону розслідувано та скеровано до суду 92 кримінальні провадження, пов'язані з корупцією, а у 45 провадженнях судами винесено вироки. Цього ж року, за підсумками трьох тижнів січня ми розслідували та скерували до суду вже чотири кримінальні провадження цієї категорії.

Загалом торік військовими прокурорами у злагодженій діяльності та ефективній координації дій з оперативними підрозділами Служби безпеки України та Національної поліції України затримано 85 посадовців. Це 30 прикордонників, 16 співробітників національної поліції, 12 митників, 6 військових комісарів, 5 службових осіб Державної служби надзвичайних ситуацій України, 3 співробітників Державної фіскальної служби України та 5 посадових осіб місцевого самоврядування, у тому числі 2 депутатів місцевих рад. У 2017 році -- притому що рік тільки почався - вже затримано 4 посадовці: 1 прикордонник, 1 помічник народного депутата, 1 співробітник СБУ та 1 начальник державної виконавчої служби. Сума отриманої неправомірної вигоди у 2016 році склала 586,5 тисяч гривень, 49,6 тисяч доларів США, 3,8 тисяч євро та 7,7 тисяч угорських форинтів. а у 2017 – 1 тисяч євро та 170 тисяч гривень. Попереджено торік отримання неправомірної вигоди посадовцями на суму понад 2,5 млн. грн.

Результати роботи незначної кількості працівників, а це 25 слідчих на 8 областей Західного регіону України, наочні і засвідчують її ефективність та громадську необхідність, довіру людей до нашої роботи, а також розуміння державних проблем, які можуть розв'язати лише люди з офіцерською честю.

11 січня 2017 року військовою прокуратурою Чернівецького гарнізону за матеріалами та спільно з оперативними працівниками Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області та внутрішньої безпеки Державної прикордонної служби України в рамках контролю за вчиненням злочину задокументовано факт вимагання та одержання неправомірної вигоди начальником відділу прикордонного поста «Шепіт» відділу прикордонної служби «Селятин» Чернівецького прикордонного загону.

Кошти у розмірі 1 тисяч євро призначалися за сприяння у безперешкодному переміщенні через державний кордон України до Румунії 20 ящиків цигарок поза митним та прикордонним контролем.

Хабар у повному обсязі виявили та вилучили під час огляду місця події. Старшого лейтенанта затримано в порядку ст. 208 КПК України та йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням). Окрім того, судом обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю внесення 40 тисяч гривень застави та відсторонено від займаної посади."

Повний зміст статті: http://vpzhr.gp.gov.ua/ua/guidance_vpzhr.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=201601