FRlHx4T4jXwЗгідно з постановою Верховної Ради України № 1822-VIII від 17 січня 2017 року: "З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості" Україна вперше відзначатиме День українського добровольця.

Саме в цей день – 14 березня 2014 року, більше 500 бійців самооборони Майдану почали підготовку на полігоні в Нових Петрівцях для того, щоб взяти участь в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність нашої країни.
Після того, як 13 квітня 2014 року було розпочато антитерористичну операцію на сході України, бійці добровольчих батальйонів взяли активну участь в АТО з самого початку її проведення і не допустили просування ворога вглиб материкової України.

Саме на глибокому патріотизмі, добровольців, на їхній відданості, нездоланній силі духу та величезній мужності тримається наша Українська Державність та національна ідея, що як її не намагалися втоптати у забуття московським цегейковим чоботом, все-рівно проросла тоненьким зерном через покоління світлих душ та розквіла у гарячих серцях сьогоднішніх Героїв-патріотів. Завдяки вашим силам та вашим, без перебільшення, великим подвигам, Шановні Добровольці, наша Україна як вільна, суверенна, єдина та незалежна Держава може відчувати себе у спокої за спинами власних доньок та синів, і нести по світу свою Славу та Славу Своїм Героям! Низький уклін вам, та хай береже вас Господь!