17351984 1366793216713711 3775266448583331548 nВ Києві має розпочатися безстрокова акція з цілодобового пікетування центральної будівлі відомства колишніми працівниками органів внутрішніх справ країни, які мають з'їхатися сюди з усіх регіонів нашої держави.
Колишні правоохоронці обурені до межі тим, що і донині владою не вирішені питання з перерахунку їх пенсійного забезпечення, не повертаються протизаконно і антиконституційно відібрані у них пільги і т.д. і т. п.
Терпінню ветеранів прийшов кінець. Тим більше, що керівне ядро центральних "придворних" ветеранських організацій та всілякі генеральські «асоціації» по суті справи відсторонилися від вирішення нагальних проблем пенсіонерів, замінюючи дії звичайної балаканиною та розкошуючи на бюджетних подачках від керівництва МВС.
15 березня в Києві відбулося засідання активістів ветеранських організацій силовиків.
Було прийнято наступне узгоджене рішення:
1.Безстрокова акція протесту ветеранів силових відомств починається 21 березня о 10-00 збором протестувальників біля будівлі МВС по вул. Богомольця, 10, в м.Києві.
2.Акцію підтримують організації ветеранів ЗСУ, чорнобильців, мешканців гуртожитків МВС.
3. Загальна кількість учасників акції 21 березня з усієї України не менше 5 тисяч. Хто не може приїхати, проводять акцію непокори по місцях проживання 21 березня.
4.Вимоги учасників акції викладені у ФБ для обговорення та доповнення.
5. Акція буде висвітлюватися ЗМІ, спікери призначені.
6.Акція буде забезпечена армійськими наметами, пічками, котлами, генераторами, розкладачками. Тому у безстроковій акції найбільшу участь візьмуть Київ та область, найближчі області та бажаючі.
7. 21 березня буде проведено форум ветеранських організацій. Місце та час буде вказано пізніше.
8. Конкретний розподіл обов'язків ініціативної групи доопрацьовується.
Попередні вимоги акції:
До КМУ:
1. Невідкладно доопрацювати за участю представників профспілкових, громадських організацій, які представляють інтереси військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, ветеранів, пенсіонерів та членів їх сімей, зміни до Постанови КМУ від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою передбачити основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, окладів за військове (спеціальне) звання, вислугу років) не менше 70-80 % від суми загального грошового забезпечення з одночасним перерахуванням пенсій.
2. Відновити соціальні гарантії і пільги на оплату житлово-комунальних послуг та інше працівникам, пенсіонерам правоохоронних органів, військовослужбовцям та членам їх сімей.
3. Відновити житлові права пенсіонерів, ветеранів військової служби та правоохоронних органів і членів їх сімей. Зокрема, повернення їх у контрольні списки, які ведуться по місцю їх служби, та дозволити приватизацію гуртожитків, в яких вони проживають.
4. Забезпечити передбачені Конституцією України та законодавством України права військовослужбовців, працівників правоохоронних органів ветеранів, пенсіонерів та членів їх сімей на гарантоване медичне та санаторно-курортне лікування.
5. Передбачити належне фінансування на соціальну адаптацію та психологічну реабілітацію інвалідів війни, учасників бойових дій, ліквідаторів аварії на ЧАЕС і учасників антитерористичної операції.
До МВС:
1. Негайно вжити вичерпних заходів щодо реєстрації у МЮУ наказів МВС України від 20.01.2017 № 45 «Про затвердження Інструкції про порядок організації роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та від 20.02.2017 № 138 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького та рядового складу ОВС України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських».
2. Негайно надати юридично-обґрунтовану відповідь на лист ПФУ від 14.02.2017 для подальшого процесу перерахунку пенсій пенсіонерам ОВС (міліції).
3. Негайно вирішити питання про приватизацію та передачу до територіальної власності громади м. Києва сімейні гуртожитки ГУМВС (НП) України в м. Києві № 1 по вул. Північна, 2 Д та № 2 по вул. Василя Стуса, 7.
До ПФУ:
1. Негайно повідомити своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі — списки).
2. Головні управління ПФУ скласти у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подати їх органам, які уповноважені рішенням керівництва МВС видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Ображений ветеранський загал налаштований вкрай рішуче. Організатори акції не виключають можливих провокацій з боку влади, що може навмисне спровокувати конфлікт.
Щоб не допустити подібних провокацій, громадський порядок біля МВС забезпечуватимуть ветерани - колишні працівники карного розшуку, убозівці і спецназівці.