20170321 141726-min 20170321 141734-min 20170321 144204-min

 

У вівторок, 21 березня громадська організація "Всеукраїнський союз Захисників Батьківської Землі" активно долучилась до безстрокової акція протесту з пікетуванням центральної будівлі Міністерства Внутрішніх Справ України ветеранами - колишніми військовослужбовцями та працівниками органів внутрішніх справ, які з'їхатися до Києва з усіх регіонів нашої держави.
На початку акції відбувся мітинг на якому оратори, представники різних ветеранських організацій оголосили загальну думку всіх учасників акції, які обурені до межі тим, за що і донині владою не вирішені питання з перерахунку їх пенсійного забезпечення, не повертаються протизаконно і антиконституційно відібрані у ветеранів пільги.
Від ветеранів-прикордонників на мітингу виступив виконавчий директор ГО "ВСЗКБЗ", полковник Шевченко Роман. Він оголосив про приєднання ветеранів-прикордонників до акції протесту та наголосив на необхідності невідкладного доопрацювання за участю представників ветеранських громадських організацій, які представляють інтереси військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, ветеранів, пенсіонерів та членів їх сімей, зміни до Постанови КМУ від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою передбачити основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, окладів за військове (спеціальне) звання, вислугу років) не менше 70-80 % від суми загального грошового забезпечення з одночасним перерахуванням пенсій.
Роман Шевченко у своєму виступі виклав вимогу щодо рівного та чесного відношення до усіх ветеранських організацій з боку можновладців та керівників силових структур, недопущення обману та тиску на ветеранів-активістів, які відстоюють інтереси ветеранського загалу. За його твердженням, керівне ядро центральних "придворних" ветеранських організацій та всілякі генеральські «асоціації» по суті справи відсторонилися від вирішення нагальних проблем пенсіонерів, замінюючи дії звичайної балаканиною та розкошуючи на бюджетних подачках від керівництва силових відомств.
На мітингу було сформовано та оголошено загальні вимоги до керівництва МВС та Кабінету Міністрів України.
Ветерани передали свої вимоги безпосередньо ТВО міністра Внутрішніх Справ України та особисто Прем'єр-міністру України.
Розглянувши вимоги протестувальників ТВО міністра Внутрішніх Справ України зробив заяву в якій повідомив, що з метою розроблення єдиної правової позиції щодо перерахунку пенсій колишнім правоохоронцям міністр внутрішніх справ вже створив робочу групу до якої увійшли працівники структурних підрозділів апарату МВС, Державного науково-дослідного інституту МВС, Асоціації ветеранів МВС, а також представники Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій, до роботи групи запрошено і представників акції протесту. Необхідні документи мають бути підготовлені на протязі наступних трьох днів.
З метою розв'язання проблемних питань, що виникають у ході підготовки проведення перерахунку пенсій, МВС ініційовано перед Кабінетом Міністрів України утворення міжвідомчої робочої групи під головуванням Міністерства соціальної політики.
Протестувальники пристали на пропозицію керівництва МВС - дати три дні на підготовку та чітке опрацювання необхідних документів для подання їх до КМУ та Пенсійного фонду щодо перерахунку пенсій та виконання інших вимог ветеранського протесту.
Прийнято загальне рішення - у разі не виконання вимог ветеранського загалу, на протязі трьох днів, з 27 березня будівля МВС України в м. Києві та будівлі обласних управлінь МВС в обласних центрах будуть взяті в безстрокову облогу ветеранами.
Загалом, акція відбувалася мирно, протестувальники не перегороджули вхід до міністерства. Протестуючі зайняли також половину проїжджої частини на вул. Богомольця.
Реакцію керівництва МВС на мирну акцію протесту ветеранів-правоохоронців можна назвати неадекватною та панічною, в найближчих до будівлі МВС вулицях та дворах в стані готовності було розміщено кілька сотень поліцейських і військовослужбовців Національної гвардії України, було перекрито прилеглі вулиці.