Шановний Вікторе Олександровичу!

Громадська організація «Всеукраїнський союз захисників кордону Батьківської Землі» в своїй діяльності особливу увагу приділяє  здійсненню громадського контролю за діяльністю органів і підрозділів охорони державного кордону України, протидії корупції, викриттям розкрадань військового майна, зловживань та злочинній бездіяльності посадових осіб Адміністрації Державної прикордонної служби України. Від своїх членів — військовослужбовців та ветеранів-прикордонників ми отримуємо інформацію про наявні в Державній прикордонній службі негативні випадки та події про що, не втрачаючи часу, інформуємо керівництво відомства та широку громадськість.

На жаль, ми, громадські активісти, не завжди відчуваємо у керівництва прикордонного відомстві бажання знати об’єктивний стан справ, особливо у питаннях фінансового та тилового забезпечення.

На даний час офіцерів-прикордонників, ветеранів Державної прикордонної служби України, членів Громадської організації «Всеукраїнський союз захисників кордону батьківської землі» турбує проблема формування бюджету та гідне грошове забезпечення персоналу прикордонного відомства в 2017 році.

 

16 грудня 2016 року в місті Києві членами ГО ВСЗКБЗ для ЗМІ та громадськості проведено флешмоб  на якому було передано вимогу заступнику Голови Державної прикордонної служби України пану Бляшенку Олегу Вікторовичу більше часу приділяти роботі з захисту фінансових інтересів служби, з формування та відстоювання достатнього бюджету для Прикордонної служби на 2017 рік. (проходження флешмобу та його вимоги викладені на ресурсах: http://zkbz.org.ua/  та https://www.facebook.com/zkbz2014/?fref=ts і є доступними для широкого загалу)

Адже, так склалося, що з 1 січня 2016 року відбулося суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців всіх військових формувань, крім військовослужбовців Державної прикордонної служби України!

Це збільшення відбулося за дорученням Президента та відповідно до протокольного рішення Кабінету Міністрів України шляхом виплати премій (така собі хитрість, щоб не перераховувати пенсій військовим пенсіонерам).

Втім, для військовослужбовців - прикордонників грошове забезпечення до загального рівня було збільшено лише з травня. ЧОТИРИ МІСЯЦІ люди знаходились на межі виживання. Цікаве питання — хто винен, і чи існує можливість прикордонникам отримати доплату за чотири місяці?

Відповідь проста - винних не знайдено і ніяких перерахунків не буде!!!

В чергове проблема з грошовим забезпеченням виникла вже під осінь. Скінчились гроші в бюджеті відомства. Верховна Рада мусила переверстувати Держбюджет-2016, щоб силові структури, причетні до АТО, отримували до кінця року грошове утримання в нинішньому розмірі. Зокрема, виділили додатково 3,8 мільярда гривень Міноборони. 963,5 мільйона надали Держприкордонслужбі.

Це ніби то добре і заспокоює,  бо як тільки військові попросять так їм відразу гроші і знаходять. Але є тут підводні течії і вони не дають нам спокою... Першою проблемою є особливість формування бюджету прикордонного відомства, як структури, що спрямована через МВС, а друга проблема це повне небажання відповідальних за бюджетний процес високих прикордонних чиновників воювати в Мінфіні і МВС за фінансові інтереси своїх підлеглих. Страх за втрату посади є значно вищим офіцерської честі і паралізує обов'язок дбати про законні інтереси підлеглих.

Міністр фінансів Олександр Данилюк переможно оголосив що держава забезпечить додаткове фінансування оборони у розмірі 5% ВВП. Таким чином у 2017 році сектор оборони отримає 64 млрд грн, МВС- 46, СБУ- 6 млрд грн.

На Державну прикордонну службу припадає – 6,99 млрд. грн.  А це лише на 27% більше від бюджету на 2016 рік. (Ви ж не забули що  чотири місяці в цьому році прикордонники не отримували підвищеної платні).

Не потрібно бути великим математиком щоб вирахувати, що середні витрати закладені в бюджеті на 2017 рік на одного військовослужбовця-прикордонника знову є значно нижчими від середніх витрат на військовослужбовців МО, МВД, чи СБУ.

Тому, можемо сміливо передбачити чергові проблеми з виплатою підвищеного  грошового забезпечення прикордонникам в новому році.

Міністерство внутрішніх справ, у чиєму підпорядкуванні знаходиться ДПСУ і яке є першим розпорядником бюджетних коштів, мало б врахувати питання вирівнювання цієї диспропорції, а не дистанціюватися від вирішення цього питання лише для прикордонників, закриваючи очі на подальші негативні наслідки для держави.

І головне — цією проблемою мали б опікуватись КЕРІВНИКИ прикордонного відомства. Йти до високих урядових кабінетів, до Міністерства фінансів, до Верховної Ради і воювати, воювати за належні кошти для своїх солдатів... День і ніч відслідковувати тенденції та ловити можливості...

Адже ви, панове генерали, гарно хвастались, як своїм особистим досягненням, високим рівнем зарплат в ДПСУ.

От і воюйте за їх збереження тоді коли ця війна є доцільною і розумною — зараз, в грудні, коли формується бюджет.

Користуючись законним правом захищати інтереси своїх членів у державних та громадських органах ГО «Всеукраїнській союз Захисників Кордону Батьківської Землі» вимагає від Вас, шановний Вікторе Олександровичу, приєднатись до наших вимог та делегувати певні повноваження чи просто дати вказівку своєму заступнику пана Бляшенку Олегу Вікторовичу припинити злочинну бездіяльність  та спонукати його більше часу приділяти своїм безпосереднім службовим обов'язкам - роботі з захисту фінансових інтересів відомства, з формування та відстоювання достатнього бюджету для Прикордонної служби на 2017 рік.

Маючи нагоду, також просимо Вас довести, пану  Бляшенку Олегу Вікторовичу про необхідність неупередженого ставлення до усіх громадських організацій створених ветеранами-прикордонниками та поінформувати його про вимоги Українського Уряду щодо необхідності значного розширення саме громадського контролю за державним апаратом, як ефективного механізму підтримування владно-громадських відносин у стані стабільності й рівноваги.

 Прошу Вас, також врахувати те, що в умовах війни та складної економічної ситуації в країні проблем у військовослужбовців та ветеранів-прикордонників - безліч. Велику роль в їх вирішенні відіграють саме громадські ветеранські організації. Вони можуть дозволити собі, отримавши законні повноваження, які дають органи самоорганізації населення, більш продуктивно вирішувати не тільки питання соціального захисту, а й усього спектр проблемних і не вирішених питань повсякденного життя персоналу Державної прикордонної служби України.

Робота громадської організації, що захищає інтереси воїнів та ветеранів-прикордонників є важкою, часом невдячною, але ми отримуємо від цієї роботи моральне задоволення, надаючи допомогу тим, хто її потребує. Сьогодні наша консультативна допомога, підтримка і досвід громадської роботи необхідні, як рядовим прикордонникам так і  учасникам АТО.

Просимо, Вас, шановний Вікторе Олександровичу, приєднатись до цієї благородної роботи та і надалі підтримувати уважні ділові стосунки з усіма громадськими організаціями, які працюють в зоні відповідальності Державної прикордонної служби України і ставлять собі за мету поряд з громадським контролем - благодійну волонтерську допомогу воїнам кордону. 

З повагою до Вас,

 

Голова правління ГО «Всеукраїнський союз Захисників Кордону Батьківської Землі»

Ю.В. Харченко